BSBT 2. Blog Turu | Evin Hanımı - Tanıtım

4/05/2014, BY Buse Güler -
 
Ansızın gerçekleşen bir kaza ve ölen bir baba…
Koca çiftlikle nasıl baş edeceklerini bilemeyen çocuklar…
 Satılık bir çiftlik…
  Küçük bir kasabada birbirine düşman iki ailenin nesiller süren mücadelesi…
  Kilise pederine rağmen yapılabilen bir okul…
 
 
 
Evin Hanımı, Alice Taylor'ın sizi çepeçevre saracak, elinizden düşüremeyeceğiniz ilk romanı.

***

"O lanet olası yataktan çıkmak zorunda. Nora her sabah okula yorgun bir şekilde gidiyor; bugün uyuyakaldı ve o adi Bayan Buckley onu müdürün odasına gönderdi. Sen de bütün işlere tek başına yetişmeye çalışmaktan bitap düştün. Ben bu lanet olası yastan bıktım artık."
-Evin Hanımı-

***

-Evin Hanımı, haftalarca İrlanda'nın en çok satanlar listesinde en başta kaldı.
-The O'Brien Pres-


-Güzel bir hafta sonu geçirmek için mükemmel bir kitap.
-The O'Brien Press-


-Alice Taylor, son romanıyla yine kendini aşmış. Evin Hanımı merakınızı her zaman üst düzeyde tutacak ve bu merakı dizginlemekte zorlanacaksınız. Başladığınızda kendinizi okumaktan alamayacaksınız.
-Monica K. Van Ness-


-Her yaşa uygun gerçekten güzel bir kitap. Yazarın bütün kitaplarını okudum, hepsi de derinden etkiliyor okuyucuyu. Yazarın tüm anlatımları İrlanda'nın günlük köy yaşantısının derin izlerini taşıyor.


-Harika bir hikâye ve yazar. Kitabı okurken çok keyif aldım. Yazarın tasvir kabiliyeti her şeyi gözünüzün önünde canlandırıyor.
Sue Clancy


-Alice Taylor'un anlatımı yaşadığı kasabayı evrenselleştiriyor ve onu İrlanda'nın son derece güçlü olan hikâyecilik geleneğinde önemli bir yere oturtuyor."
-Los Angeles Times-

***

-Alice Taylor'ın 20. yüzyılın ortalarındaki İrlanda'ya ait anıları onu ülkesinin en çok satan ve en sevilen yazarlarından biri haline getirdi. Son derece yetenekli bir yazar olan Alice Taylor ilk romanıyla gelenekleri ile güncel değerler arasında kalan İrlandalı bir ailenin hikâyesini anlatıyor okuyucularına. Kuşaklar boyunca İrlanda'nın küçük bir kasabasında aynı çiftlik evinde yaşayan Phelan ailesi, maddi sıkıntılar nedeniyle daha önce de topraklarını ve evlerini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalmıştır. 1950'li yıllara gelindiğinde aile bir kez daha aynı sorunla yüzleşir ama bu kez tehdit ailenin içinden, Ned Phelan'ın eşi, ailenin gelini Martha'dan gelmektedir. Ned'in kardeşi Kate için bu sorun başa çıkabileceğinden çok daha büyük olabilir.
Samimi ve mizahi üslubuyla Evin Hanımı, dünyanın her yerindeki insanların aslında benzer hikâyeler yaşadıklarını hatırlatıyor okuyucularına.
(Tanıtım Bülteninden)Tur Takvimimiz

05.04 |
Okuma Köşem - Tanıtım
05.04 |
Sanat Nehri - Yorum      

06.04 |
Kitap Prensesi - Karakter Analizi
06.04 |
Colored Books- Yorum     

07.04 |
Sanat Nehri - Yazarımızı Tanıyalım
07.04 |
Okuma Köşem - Yorum

08.04 |
Kitap Kurdu Böjük - Yabancı Okur Düşünceleri
      
08.04 | Kitap Prensesi - Yorum
09.04 | Colored Books - Bu kitabı neden okumalıyız ?
09.04 | Kitap Kurdu Böjük - Yorum
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder