Mim #3

8/06/2014, BY Buse Güler -Merhabalar :D
Mim olmasa bloğa yazı yazacağım yok zaten :P
Bu sefer de sevgili Fuşyamsı Düşünceler tarafından mimlenmişim. Sorular çok eğlenceli. Hadi başlayalım.
***
Senaryo 1- Kitapçıda kitap seçtiğinizi düşünün,bir anda bir zombi saldırısıyla karşılaşıyorsunuz ! Etrafınız oradan oraya koşuşan insanlarla dolu,karşılık verebileceğiniz bir silahınız ya da sığınabileceğiniz bir yer yok.Tam o sırada kitapçının sahibi bir duyuruda bulunuyor. Bu zombilerin tek zayıf noktası herkesin bayıldığı ama sizin nefret ettiğiniz bir kitaplar. O yüzden size bunu yaşatan bir kitabı seçmeniz gerek.
 Aklımda iki kitap daha var aslında ama, direk Fatih Murat Arsal  - Şahane Gelin geldi aklıma.
FMA okumaya o kitap ile başladığım için daha da devam etmedim. Evde bekleyen kitapları var. Belki bir ara şans veririm.
Senaryo 2: Bir kuaföre gittiniz ve saçınızı yaptırdınız. Blendax reklamındaki abladan bile güzel ,hacimli saçlarınız var. Derken deli gibi bir yağmur bastırıyor, şiddetleniyor,şiddetleniyor ! Kendinizi korumak için hangi ''devam kitabını'' feda ederdiniz ?
Elit'i feda ederdim. America beni çıldırtmıştı.

Senaryo 3: Edebiyat dersinde hocanız klasiklerin ne kadar önemli olduğundan,dünyayı nasıl değiştirdiğinden bahsediyor. Ama siz bu konuşmaya katlanamıyorsunuz ve hayatınızda okuduğunuz en tiksinç klasiği hocanızın kafasına fırlatıp,gururla bunun nedenlerini açıklıyorsunuz.

Vadideki Zambak.Senaryo 4 : Küresel ısınmanın dünyanın anasını ağlattığı bir dünya düşünün.İnanılmaz sıcak ya da inanılmaz soğuk hava koşullarıyla yaşıyorsunuz. Eskimo ceketinizi giyip ısınmak için gayret ediyorsunuz. Isınmak için hangi kitabınızı yakardınız ?

Aslında bunu çekiliş ile verdim ama, Tutkulu Notalar. Herkes bu seriye bayılsa da içinde geçen bazı durumlar bana ters :D Okuyanlar belki anlamıştır.
Çok ateşli olduğunu söylüyorlar, bende ateşinden somut bir şekilde faydalanır, ısınırdım :D :D

Mim için teşekkürler :)
Ben de sevgili adaşım Son Sayfam ve Kitap Aşığı'nı mimliyorum :)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder