KGOS 25. Tur || Yorum: Entrikacılar - Christine Féret-Fleury

3/14/2016, BY Buse Güler -

Versailles karmakarışık! Versailles aklını kaçırmış!
Saray'a yeni gelen, "Kızıl" adıyla tanınan ve hakkında hiçbir şey bilinmeyen bir kızıl saçlı, tozu dumana kattı. Ünlü terzi Claude de Chinelle'in koruması altına giren bu güzeller güzeli kız, terzinin en sevdiği modeli ve esin perisi oldu. Kızıl herkesi kışkırttı! Kıskançlıktan çatlayanların, rekabet etmek için tutuşanların gözleri üzerinde. Ne ondan nefret eden Saraylı güzel Élise de la Valle ne de ona âşık olan karizmatik şövalye Philippe de Saint-Agrève, Kızıl'ın özenle sakladığı sırrını öğrenmeyi başarabildi.
Versailles Sarayı'nda dönen dolaplara tanık olmaya hazır mısınız? Gizli odalarda yaşanan dudak uçuklatıcı olaylar sizleri bekliyor. Güneş Kral'ın sarayının heyecan verici, haylaz ve kesinlikle ateşli entrikaları, daha önce okuduklarınızın hiçbirine benzemiyor!
Herkese merhaba :)
Blog tur konuğumuz Entrikacılar'ın yorumuyla sizlerleyim. Yorumuma geçmeden önce, eğer henüz facebook sayfamızda devam eden çekilişe katılmak isterseniz buradan katılabilirsiniz.

Arka kapağını üstte okudunuz zaten. Kısa bir kitap olduğu için çok  fazla konusuna değinmek istemiyorum, heyecanı kaçmasın.
Rönesans döneminde, Versailles sarayında geçen entrika dolu bir kitap. Saraya yeni bir kız geliyor. "Kızıl" olarak bahsedilen bu kız birden herkesin gözdesi olunca tahmin edeceğimiz gibi entrikalar, dedikodular başlıyor. Bir de Kızıl'ın bir sırrı var, onu çözmeye çalışıyorlar.

Kitap bana göre çok kısaydı, aklımdaki bazı sorulara cevap almak istedim kitap bitmeden ama sanırım ikinci kitaba artık :)  Kapağı, tasarımı ve bölüm aralarında verilen günlük yazılarını çok beğendim. 
Farklı kişiler tarafından anlatılıyordu ve bana göre çeviride sıkıntı yoktu. Fransızca'dan çevrildiği için bazen isimlerde zorlandım sadece :) Zaten bir iki saat içerisinde bitirebileceğiniz bir kitap. Umarım ikincisi için Dex bizi çok bekletmez.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder